درهای فاضلاب مجهز به فناوری شارژر بی سیم

درهای فاضلاب مجهز به فناوری شارژر بی سیم

مدیر عامل شرکت Hevo Power تصمیم دارد با ترکیب شارژرهای بیسیم با درهای فاضلاب که در همه شهر ها هم وجود دارند این فناوری را به تمام خیابهای شهر گسترش دهد. مدیرعامل Hevo Power آقای Jeremy McCool در خصوص این ایده می‌گوید:
من در حال قدم زدن در خیابان بودم و به روشهای انتقال انرژی بیسیم فکر می‌کردم تا اینکه ناگهان چشمم به در فاضلابی افتاد که درست جلوی من قرار داشت . همان لحظه بود که فهمیدم این بلیت برنده است. در آنجا هیچ سیم و لوله در کار نیست و کاملا هم بی خطر است ضمنا هر چیزی را می‌توان در زیر آن قرار داد.

درهای فاضلاب
نتیجه این ایده سامانه ای هست که شرکت Hevo تصمیم دارد تا سال ۲۰۱۴ در قسمتهایی از شهر نیویورک ایجاد کند، این سامانه با استفاده از روش القایی معمول که در شارژرهای تبلت و گوشی های هوشمند به کار میرود، از روش تشدید (Resonance) برای شارژ کردن دستگاهها استفاده میکند همان سیستمی که در خودروی نیسان نیز از آن استفاده میکند.
سامانه Hevo از سه قسمت تشکیل شده است:

فرستنده انرژی : که میتواند در زیر خیابان قرار گیرد.
گیرنده : که در زیر سایل نقلیه قرار میگیرد و به باتری متصل است
یک اپ گوشیهای هوشمند : که به راننده این امکان رامیدهد که بتواند گوشی خود را به منبع انرژی متصل کند.

در فاضلاب مجهز به فناوری شارژ بی سیمدر حال حاضر سیستم Hevo قادر است، برق ۲۲۰ ولتی را با توان ۱۰ کیلو وات منتقل کند. به گفته‌ی مدیرعامل این شرکت سامانه‌ی آن‌ها می‌تواند توان‌های بالاتری را نیز منتقل کند اما فعلا تمرکز این شرکت روی دستگاه‌های کوچک تری است که بیشتر برای مسافرت‌های درون شهری مناسب اند. هر چند این شرکت هم اکنون نیز در حال مذاکره با شرکت‌های دیگر برای استفاده از این فناوری در مقیاس بزرگ‌تر، برای خودروهای بزرگ‌تر است.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website