شارژر بیسیم خودرو جهت سهولت شارژ وسایل نقلیه در راه است

شارژر بیسیم خودرو

شارژر بیسیم خودرو جهت سهولت شارژ وسایل نقلیه در راه است

شارژر بیسیم خودرو جهت سهولت شارژ وسایل نقلیه در راه است

با اینکه خودرو های برقی پیشرفت بسیار خوبی در تکنولوژی بوده است، اما هنوز هم هستند افرادی که اتصال با سیم خودرو ها را به برق موردی دست و پا گیر می دانند. مخصوصا اگر لازم باشد در هوای سرد زمستان مجبور به پیاده شدن از خودرو تان باشید و کابل برق را به ماشین متصل کنید.شارژر بیسیم خودرو با اطلاعاتی که در ادامه می بینید برای سهولت شارژ وسایل نقلیه در راه است.

به لطف تکنولوژی شارژ بیسیم برای خودرو ها که توسط همکاری کمپانی جنرال موتورز و ویتریسیتی(WiTricity) که روی ۱۴ نمونه اولیه خودرو آزمایش شده است، شارژ خودرو ها بسیار راحت شده است. فقط کافیست خودروی خود را روی صفحه شارژ مشخص شده پارک کنید و منتظر شارژ شدن خودرو تان بمانید!

شارژر بیسیم خودرو آینده سوخت ماشین ها

جزئیات این تکنولوژی بیان می کند که امکان همکاری هر کمپانی سازنده خودرویی با این تکنولوژی وجود دارد و فارغ از اینکه سازنده خودرو چه کمپانی ای بوده است، امکان پیاده سازی این تکنولوژی روی هر خودروی سازگاری وجود دارد.

این قدم بزرگ در زمینه خودروهای برقی شاید به این زودی ها به بازار ها نرود، اما با توجه به نمونه اولیه این تکنولوژی انتظار می رود در سال ۲۰۱۷ شاهد این تکنولوژی در بسیاری از خودروها باشیم. بد نیست بدانید که کمپانی تویوتا نیز از سال ۲۰۱۷ مشغول کار بر روی این تکنولوژی می باشد.

آمریکا در حال حاضر تقریبا ۱۰۰ هزار ایستگاه شارژ دارد و اگر تسلا مدل ۳ هم وارد بازار شود، به ایستگاه‌های بسیار بیشتری نیاز خواهد داشت .

لابراتوار ملی آک‌ریج یا ORNL به تازگی شارژ بی سیم ۲۰ کیلووات با راندمان ۹۰ درصد را به ثبت رسانده که سه برابر نرخ اکثر سیستم های پلاگینی که امروزه مورد استفاده قرار می گیردند است . تویوتا، سیستم های سیسکو، Evatran، و مرکز تحقیقات خودرو دانشگاه بین المللی کلمسون در این تکنولوژی کمک کرده اند.

منبع : digitaltrends

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website