کافه ای متفاوت

متفاوت ترین کافه داخل درخت بائوباب با ظرفیت ۱۵ نفر

متفاوت ترین کافه داخل درخت بائوباب

متفاوت ترین کافه داخل یک درخت قرار دارد که این درخت در آفریقا می روید. وقتی نهال است مانند درختان معمولی است. اما هنگامی که عمرش به ۳۰ یا ۴۰ سال می رسد اتفاق عجیبی می افتد به این ترتیب که تنه درخت شروع به بزرگ شدن می کند و شاخه های نازک تقریبا بی برگ آن پائین می افتد. وقتی درخت بائوباب ۱۰۰ساله می شود، تنه بزرگ و ورم کرده ای دارد و شاخه هایش مانند ریشه های خشکیده ای هستند که انگار از سمت بالا روئیده اند. طوری که وقتی آن را ببینید. تصور می کنید این درخت وارونه رشد کرده است.

درخت بائوباباز فاصله دوریک درخت بائوباب کهنسال همچون درختستان انبوهی به نظر می رسد، دکتر لی وینگ استون یکی از جهانگردان قرن نوزدهم بود که تصمیم گرفت زیر درخت بائوباب تنومندی چادربزند و اندازه اش بگیرد در ارتفاع تقریباً ا متری، دورتادور آن ۲۷ متر بود که اندازه یک خانه کوچک است. گرچه ظاهر بائوباب مضحک به نظر می رسد، اما همین ظاهر به او کمک می کند تا در مناطق خشک آفریقا که معمولاً بیشتر درختان نابود می شوند زنده بماند.

در این نوع درختان معمولا داخل درخت خالی و پوک میشود. فضای داخلی این درخت ۶ هزار ساله بائوباب بقدری بزرگ بوده که صاحب زمین تصمیم گرفته در آن یک کافه راه اندازی کند. در این کافه درختی ۱۵ نفر جا میگیرند. تصاویری از این کافه جالب را در این آلبوم مشاهده میکنید.

کافه درختی

متفاوت ترین کافه

کافه

میوه ترش بائوباب نیز مفید است به طوری که می توان از پوسته سفت آن به جای ظرف استفاده کرد البته مصرف هسته آن نیز ایرادی ندارد و می توان آن را خرد کرد و برای خوشمزه شدن سوپ استفاده کرد، یا می توان آن را بو داده و در تهیه قهوه از آن استفاده کرد.

 

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website