چگونه ارز دیجیتال را خرید و فروش کنیم؟

ارز دیجیتال چیست و چگونه ارز دیجیتال را خرید و فروش کنیم؟

ارز دیجیتال چیست و چگونه ارز دیجیتال را خرید و فروش کنیم؟

ارز دیجیتال چیست و چگونه ارز دیجیتال را خرید و فروش کنیم؟ آیا با کریپتوکارنسی ها و ارزهای رمز نگاری شده آشنا هستید مهم ترین ارز های دیجیتال کدام هستند؟ تا به حال اسم بیت کوین را شنیده اید؟ اتریوم را چطور و اینکه پرداخت هزینه ها بوسیله ارزهای دیجیتال چگونه انجام میگیرد و رزرو هتل با ارزهای دیجیتال آیا همگانی می شود.

بیت کوین از سال ۲۰۰۹ میلادی معرفی شد و به تدریج به مشهورترین ارز دیجیتال در سراسر جهان که ارزش بسیار بالایی پیدا کرد، تبدیل شد. گفته می شود ارزهای دیجیتالی رمزپایه غیرقابل هک هستند و باید به صورت ناشناس و با استفاده از سخت افزارهای قدرتمندی از پلتفرم های مخصوص استخراج این نوع ارزهای مجازی، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند.

ارزش هر بیت کوین فقط یک دلار در سال ۲۰۰۹

زمانی که بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ برای نخستین بار در بازارهای جهانی ظهور پیدا کرد، ارزش آن حتی از یک دلار هم کمتر بود اما در ماه‌ های گذشته حتی تا مرز ۱۹ هزار دلار هم رسید.

بسیاری از کشورهای جهان در تلاشند تا این پول بی‌افسار را کنترل کرده و معاملات با آن را تا حد امکان محدود کنند؛ چراکه آن‌ها بر این باورند بیت کوین به تجارت‌های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و مواد مخدر دامن زده و به علت آنکه مقامات قضایی و پلیس نمی‌توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری کنند، باعث سهولت استفاده از آن می‌شود. این درحالیست که برخی دیگر از کشورها با وضع قوانین دقیق و درست، استفاده از این ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را مجاز اعلام کرده‌اند.

مهم ترین ارز های دیجیتال کدام هستند؟

مهم ترین ارز های دیجیتال کدام هستند؟ چگونه بیت کوین بخریم، به دست بیاوریم و بفروشیم؟ کلا ارز های دیجیتال از چه قوانینی پیروی می کنند. و چنیدن سوال دیگر. در اینجا شما کاربران را با هر آنچه که باید در رابطه با ارز های دیجیتال بدانید آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

از جذابیت های ارز های دیجیتال و کریپتوکارنسی ها عدم مالکیت آن ها توسط حکومت ها و دولت هاست و جالب اینجاست که هیچ فرد، سازمان، دولت و یا کشوری بر این ارز ها نظارت ندارد و این دنیای دیجیتال و مجازی است که امنیت و ارزش آن را حفظ می کند.
تا پیش از این، متقاعد کردن یک تاجر یا فروشنده برای پذیرفتن ارز دیجیتال یا بیت کوین کار بسیار دشوار اگر چه ممکن بود. این روزها وضعیت کاملا فرق کرده است. خود ما بارها در همین هاو کن یو در رابطه با اهمیت و آینده ارز های دیجیتال صحبت به میان آوردیم.

بیت کوین

بیت کوین (Bitcoin) یک واحد پول مجازی و یک سیستم پرداخت جدید است که تماما در اینترنت قرار دارد و از سیستم رمز نویسی خاصی استفاده می کند که می تواند بدون نیاز به نهاد مرکزی (مانند بانک مرکزی) و کاملا مستقل وغیر متمرکز فعالیت کند.

مهم ترین ارز های دیجیتال کدام هستند؟

اتریوم

اتریوم ارز دیجیتالی رمزپایه ای است که در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط ویتالیک بوترین عرضه شد و به سرعت مورد استقبال کاربران فعال در فضای مجازی و اینترنت قرار گرفت. در شبکه ETH تراکنش های کدگذاری شده درون نوعی دفتر مرکزی غیرمتمرکز به نام بلاک چین ذخیره سازی می شوند و تمامی افراد نیز میتوانند روی شبکه آنها را مشاهده نمایند.

ارز دیجیتال چیست

ریپل

ریپل (به انگلیسی: Ripple) نام یک پول دیجیتال (XRP) و یک شبکه‌ی پرداخت آزاد است که این پول در آن معامله می‌شود. این شبکه در واقع یک سیستم پرداخت توزیع شده و متن‌ باز است که هنوز نسخه‌ی بتای خود را تجربه می‌کند.

Ripple به منظور تسهیل پرداخت های آنلاین به وجود آمد. هر تراکنش در Ripple حداکثر پس از فقط چهار ثانیه انجام می شود. برای مقایسه، بهتر می توان سرعت تراکنش ها را با شبکه اتریوم و بیت کوین مقایسه کرد. در اتریوم انجام یک تراکنش حداقل دو دقیقه طول می‌کشد. در بیت کوین این زمان ممکن است نسبت به ترافیک شبکه تا بیش از پنج ساعت هم برسد. در سیستم های سنتی شاید پرداخت ها فوری به نظر برسد، اما در واقع انتقال پول اصلی بین بانک ها، سه الی هفت روز زمان نیاز دارد.

امروزه ارزهای دیجیتاله بسیاری در مارکت وجود دارند که در سایت های بی تی سی ارز و ارز دیجیتال به طور جامع و کامل به آن پرداخته شده است.

پرداخت هزینه ها بوسیله ارزهای دیجیتال

پرداخت هزینه ها بوسیله ارزهای دیجیتال

تجار و فروشندگان زیادی وجود دارند که ارز رمزی بیت کوین قبول می کنند. از بیت کوین می توان برای پرداخت هزینه های رستوران، کافی شاپ، هتل، قطعات کامپیوتر و حتی شهریه دانشگاه استفاده کرد. در این بین سازمان ها و شرکت های بزرگی همچون مایکروسافت، علی بابا، آمازون و.. حمایت های خود را از این رمز اعلام کرده اند و اپل حداقل ۱۰ ارز رمزی متفاوت را به عنوان نوعی از پرداخت در Apple Store تایید کرده است. سایر ارزهای رمزی نظیر لایت کوین، ریپل و اتریوم و غیره هنوز چندان پذیرفته نشده اند. البته اوضاع در دست بهبود است و مخصوصا اتریوم پیشرفت خوبی را شاهد است که البته هنوز با بیت کوین فاصله زیادی دارد.

رزرو هتل با ارزهای دیجیتال

امروزه رزرو هتل با ارزهای دیجیتال در سر تا سر دنیا انجام می شود و ارزهایی همانند بیت کوین، اتریوم و جدیدا ارز دیجیتال ترون به این کار پرداخته اند.

رزرو هتل با ارزهای دیجیتال

چگونه ارز دیجیتال را خرید و فروش کنیم؟

شاید هنوز ارز دیجیتال در ایران آنقدرها هم همه‌گیر نشده باشد. با توجه به اینکه ما ایرانیان داخل ایران به سادگی نمی‌توانیم کارت اعتباری بین‌المللی داشته باشیم و خریدهای اینترنتی از سایت‌های بین‌المللی کنیم، به همان میزان هم نمی‌توانیم به سادگی ارز دیجیتال بخریم یا با استفاده از ارزهای دیجیتال‌مان خرید و فروش‌های اینترنتی کنیم. البته که حال دیگر چندین سایت هم در ایران ارز دیجیتال خرید و فروش می کنند و می‌توانید با همین کارت‌های بانکی عضو شتاب‌تان از آنها ارز بخرید من خودم از سایت بی تی سی ارز ارزهای دیجیتال را خرید و فروش می کنم زیرا هم امنیت بالا و تضمین شده دارد و همچنین بهترین نرخ تبدیل را در بین دیگر سایت ها در ایران دارد.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website