شارژ بیسیم چگونه کار می کند؟

امروزه حضور مشتری ها در مکانهای عمومی نظیر رستورانها و کافی شاپ ها با بهره گیری از Wi-Fi رایگان و با در دست داشتن ابزارهای هوشمند که همواره در حال وب گردی، استفاده از شبکه های اجتماعی، استفاده از نرم افزارها و بازی های نصب شده بر روی آنها می باشند.

این امر موضوع مهمی را به ما یاد آوری می کند و آن هم روشن نگه داشتن دستگاه هوشمند است زیرا با اتمام شارژ آن دقیقا در لحضاتی که باید دستگاه هوشمند روشن باشد تا مثلا عملیات بانکی یا تماس انجام گیرد و یا پیام مهمی ارسال شود می تواند ضرر های جبران ناپذیری را در عصری که نیازهای بشر کاملا وابسته به تکنولوژی و دستگاه های هوشمند قابل حمل می باشد، وارد کند.

شارژ بیسیم چگونه کار می کند؟ میدانهای الکترومغناطیسی

تا کنون این نیاز توسط شارژرهای سیمی دست و پاگیر انجام میشد که البته هنوز هم مورد استفاده می باشد. این شارژرهای سیمی همیشه در دسترس نبوده و نمیتواند نیاز آنی استفاده کننده دستگاه های هوشمند را در محل های عمومی برآورده سازد. همچنین مشکلاتی از قبیل کوتاه کردن عمر باتری دستگاه ها و صدمه زدن به خود دستگاه در طول زمان را با خود به همراه دارد.

شارژر بیسیم چیست؟

 

شارژ بی سیم نه تنها برای باتری ضرر ندارد بلکه باعث میشود باتری در دمای کمتر شارژ شود و بیشتر عمر کند. زیرا ولتاژ شارژر بی سیم کمتر از شارژر  معمولی گوشی است و هرچه ولتاژ کمتر گرما هم کمتر می باشد. همچنین شارژر بیسیم به شما اجازه می دهد تا در تمامی مکانهای عمومی شارژ بمانید.

شارژ بیسیم یک راهکار مناسب، هوشمند، امن، مقرون به صرفه و قابل اعتماد برای شارژ نگه داشتن دستگاه های هوشمند از قبیل تلفنهای همراه و تبلتها می باشد.

شارژ بیسیم چگونه کار می کند؟

به طور کلی و ساده شارژ بیسیم، انتقال توان الکتریکی با استفاده از میدانهای الکترومغناطیسی می باشد. شارژرهای بیسیم به طور معمول با ایجاد یک میدان الکترومغناطیسی متناوب بین یک جفت سیم پیچ القایی بین فرستنده (ایستگاه شارژ) و گیرنده (تلفن همراه) کار می کنند.

شارژرهای بیسیم هوشمند برای آشکارسازی سازگاری با استاندارد شارژ بیسیم (Qi , PMA)، میزان ظرفیت شارژ گیرنده، میزان شارژ مورد نیاز، سیگنالهایی به گیرنده در فواصل زمانی کوتاه می فرستند. هنگامی که سازگاری دستگاه گیرنده تایید شد شارژر هوشمند انرژی مورد نیاز را محاسبه می کند و شارژ شروع می شود.

در طول عمل شارژ گیرنده در تماس با فرستنده می باشد و هنگامی که شارژ گیرنده تکمیل شود برای محافظت از تلفن همراه در برابر انرژی اضافی به حالت آماده به کار (Standby) می رود.

همچنین شارژرهای هوشمند شارژینیتی از فن آوری تشخیص اجسام خارجی (FOD) بهره می برند که در صورت قرار دادن اجسام فلزی مانند کلید و سوئیچ خودرو بر روی آنها، بعد از به صدا در آمدن بوق هشدار به حالت بی کاری رفته و عمل شارژ را متوقف می کند. این کار می تواند از آسیب رساندن به فرستنده و ایجاد میدانهای مغناطیسی جانبی جلوگیری کند.

شارژپک چگونه کار می کند؟

 

امروزه شارژرهای همراه برای شارژ دستگاه های هوشمند کاربرد بسیاری دارند. شما می توانید شارژر همراه را به گوشی هوشمند خود متصل کرده و آنها را در حال حرکت و بدون محدودیت مکانی، آزادانه شارژ کنید.

مشکل این شارژرهای های همراه نیاز به شارژر سیمی در هنگام اتمام شارژ می باشد به طوری که وقتی شارژ آنها به اتمام برسد باید ساعتها به برق باشند تا دوباره شارژ شوند. شارژرهای همراه موجود غالبا بزرگ، سنگین، دیر شارژ و غیر هوشمند هستند.

در این بین نیاز به شارژر همراه کوچک، هوشمند و شارژ سریع به شدت حس می شود. طرح شارژپک مجموعه ای از شارژرهای همراه هوشمند، سبک و شارژ سریع است که توسط یک پایه شارژ به صورت همزمان و با سرعت بالا شارژ می شوند.

شارژپک شارژ سریع چیست؟

 

شارژپک های شارژینیتی از فن آوری شارژ سریع LunaPulse استفده می کنند و این به این معناست که تمامی شارژرهای همراه توسط پین های فلزی در زیر خود به پایه شارژ متصل شده و با سرعت شارژ و آماده استفاده می باشند. همچنین LunaPulse یک خاصیت امنیتی برای شما به وجود می آورد به طوری که شارژرهای همراه داخل شارژپک فقط در داخل پایه شارژ خود قابلیت شارژ مجدد دارشته و تنها با آن سازگار هستند.

این فن آوری مجموعه ای از شارژرهای همراه را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند در کلیه مراکز عمومی از قبیل رستوران ها، کافی شاپ ها، هتلها و … با قابلیتهای بالا، ظاهری زیبا و هزینه ای پایین نیاز مشتران شما به شارژ را برای همیشه برطرف سازد.

شارژرهای سیمی میدانهای الکترومغناطیسی